Latvijas Grāmatnieku ģilde tiekas ar Zaļo un zemnieku savienību

Turpinot iesākto politisko tikšanos ciklu, Latvijas Grāmatnieku ģilde trešdien (7. septembrī) uz diskusiju par lasīšanas un bērnu lasītprasmes veicināšanu, izglītību un grāmatu pieejamību aicināja Zaļo un zemnieku savienību. Politisko spēku diskusijā pārstāvēja Izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks un Saeimas Bērnu un jaunatnes lietu komisijas priekšsēdētāja Dace Reinika.

Politiķi ar izpratni uzklausīja Latvijas Grāmatnieku ģildes bažas par bērnu lasītprasmi, grāmatu pieejamību bērniem (skolu un pašvaldību bibliotēkās), kā arī Latvijas Grāmatnieku ģildes ierosinājumu sekmēt lasīšanu valsts izglītības politikas kontekstā. Savukārt jautājumā par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi grāmatām Izglītības un zinātnes ministrs uzsvēra, ka apstākļos, kad nozares finansējums ir ierobežots, palielināt nodokli grāmatām nav pieļaujams. Nav pieļaujams palielināt vecāku izdevumu nastu savu bērnu izglītošanai. Tādēļ arī Zaļo un zemnieku savienības politiķi atbalsta samazinātās PVN likmes saglabāšanu grāmatām.

Diskusijas gaitā Latvijas Grāmatnieku ģilde uzsvēra, ka šobrīd no valsts nelūdz naudu grāmatniecībai, bet gan lūdz politiķu izpratni par nozarei būtiskiem jautājumiem. Izglītības un zinātnes ministrs šādu izpratni solīja, un puses vienojas par kopīgu sadarbību lasīšanas veicināšanai.


Comments are closed.