Samazinātās PVN likmes grāmatām atcelšana nav kompensējama. Latvijas Grāmatnieku ģilde tiekas ar Nacionālo apvienību „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”

Noslēdzot politisko tikšanos ciklu, kuru izraisīja Zatlera Reformu partijas iniciatīva atcelt samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi grāmatām, Latvijas Grāmatnieku ģilde ceturtdien (8. septembrī) uz diskusiju aicināja Nacionālo apvienību „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (Nacionālā apvienība). Uz to ieradās Nacionālās apvienības pārstāvji 11. Saeimas deputāta kandidāts Guntis Kalme un 10. Saeimas deputāts, kā arī 11. Saeimas deputāta kandidāts Imants Parādnieks.

Jautājumā par PVN likmi grāmatām, Nacionālā apvienība bez vilcināšanās pauda kategorisku nostāju attiecīgās samazinātās PVN likmes saglabāšanai, turklāt, piebilstot, ka tās atcelšana grāmatniecībā nav kompensējama. Tāpat Nacionālā apvienība pauda pārliecību, ka „jāmeklē argumenti”, lai grāmatām būtu iespējams samazināt pat esošo PVN likmi. Gan Nacionālā apvienība, gan arī Latvijas Grāmatnieku ģilde apzinās, ka tas ir turpmākas politiskās diskusijas jautājums un valsts finanšu jautājums, tomēr Latvijas Grāmatnieku ģilde atzinīgi novērtē šo Nacionālās apvienības iniciatīvu un viedokli.

Nacionālā apvienība ar interesi uzklausīja Latvijas Grāmatnieku ģildes 2008. gada rosinājumu nominēt Rīgu Pasaules grāmatu galvaspilsētas statusam, un aicināja to darīt atkāroti, solot savu atbalstu. Rīga kā Pasaules grāmatu galvaspilsēta, būtu nozīmīgs pasākums lasīšanas veicināšanai.

Latvijas Grāmatnieku ģilde ir gandarīta par lielākās daļas Latvijas politiķu – Vienotības, Zaļo un zemnieku savienības un Nacionālās apvienības, patiesu izpratni par grāmatniecībai nepieciešamo atbalstu samazinātās PVN likmes veidā un lasīšanas nozīmi nozares un valsts attīstībā. Latvijas Grāmatnieku ģilde paļaujas uz to arī pēc 11. Saeimas vēlēšanām.


Comments are closed.